300: Vzestup říše ke stažení

Když jsem poprvé viděla film 300: Bitva u Thermopyl byl jsem z něho neuvěřitelným způsobem unesená. Možná to bylo i kvůli tomu, že jsem ho viděla v kině. Bojové scény měly do té doby těžko viditelnou dynamiku. Střídající se zpomalené a zrychlené záběry + tupé tóny. Masakr. O to s větším nadšením jsem uvítala premiéru pokračování. Původní režisér Zack Snyder už není u kormidla, ale podílel se na scénáři. Novým režisérem filmu 300: Vzestup říše je izrealeský chlapík Noam Murro. Jeho dosavadní režíjní filmografie je poněkud v kritckém stavu :-(.

Oficiální stárnky http://www.300themovie.com/ vypadají hodně dobře a je tam spousta doprovodných věcí ke stažení. Neleňte a určitě je navštivte :-).

O čem bude 300 Vzestup říše a na jaké hlavní herce a herečky se můžeme těšit? 300 nebojácných sparťanů dokázala oddolávat nezměrnému počtu peršanů a nakonec vyburcovala zbytek národa k jednotnému boji proti útlaku od “boha” Xerxese. Tentokrát se nebude bojovat v “úzké uličce” ale na otevřeném moři. Armáda generála Themistokles je o poznání větší, než ta, se kterou si musel poradit spartský král Leonidas v bitvě u Thermopylu. Podaří se mu se zástupy lodí pokořit chtivou velitelku perského loďstva? Velitelku hraje Eva Green a dle traileru si s Themistoklesem trochu zaspášuje. Ve filmu dále hrají Lena Headey, Rodrigo Santoro, Sullivan Stapleton, David Wenham a další. Premiéra filmu 300: Vzestup říše 6.3.2014.

Trailer na 300: Vzestup říše

Leave a Reply

Your email address will not be published.